fbpx

Виправлення прикусу у дітей

Features img

Особливості

Неправильний прикус - це неправильне змикання зубів, яке може виражатися в порушенні дикції, скаргах на проблеми з жуванням будь-якої їжі, частим ротовим диханням і ін. За виправлення прикусу у дітей відповідальність несуть батьки, тому нерідко мами з татами цікавляться, в якому віці потрібно починати лікування.

Service method

Прикус у дитини можна виправити за допомогою знімних і незнімних ортодонтичних апаратів. Після діагностики ортодонт підбирає індивідуальний вид апарату в залежності від складності випадку. Щоб уникнути постійного носіння брекет-системи, потрібно своєчасно звертатися до лікаря, який поставить пластинки. Вони допоможуть розширити щелепи, зберегти всі зуби. За рахунок розширення щелепи з часом зуби стануть рівними.

Чому не потрібно доводити ситуацію до встановлення брекетів?

Брекети не продовжують щелепу, не змінюють форму обличчя. Якщо щелепа у дитини вузька, то виправлення прикусу за допомогою брекетів дасть нестабільний результат. Якщо щелепа нормальна, а зуби великі, то найчастіше для установки брекетів доводиться видаляти абсолютно здорові зуби.

Коли починати лікування?

Є думка, що лікування неправильного прикусу потрібно починати в юнацькому або в підлітковому віці за допомогою незнімних брекет-систем. Але будь-яку патологію легше усунути, коли вона тільки починає формуватися. Лікування неправильного прикусу у дитини можна починати вже з 5 років.

Для цього слід звернутися за консультацією до ортодонта, який допоможе підібрати спеціальний ортодонтичний апарат - знімні пластинки (дитина одягає їх вночі, частково носить в день).

Виправлення кривизни нижніх зубів пластинками

Якщо у віці 5,5 років у дитини не з'являються проміжки між нижніми молочними різцями, тоді слід ставити пластинку на верхню щелепу. Вона допоможе охопити нижню щелепу з усіх боків і визначити її розмір. А якщо внизу зуби криві, то і вгорі їм буде мало місця.

Коригувати нижні зуби за допомогою пластинки не завжди потрібно. У 90% випадків лікарі вдаються до розширення верхньої щелепи.

Профілактика поганого прикусу у дітей

Не потрібно чекати 12-14 років, щоб в перехідному віці виправляти прикус брекетами, заподіювати фізичний, а також психологічний дискомфорт. Найкраще з дитячого віку дотримуватися таких рекомендацій:

-годувати малюка грудним молоком;

-своєчасно вводити дитині твердий прикорм - з однорічного віку тверда їжа малюкові необхідна. Тому не потрібно терти моркву або яблуко на терці, краще дати цілу;

-стежити за тим, щобхарчування дитини було збалансованим і різноманітним.

Міагномістика у Києві

Куди звернутися за допомогою?

Чи лікує ортодонт виправлення прикусу у дітей? Звісно так. У нашій клініці працюють грамотні, кваліфіковані фахівці, які допоможуть вирішити проблему неправильного прикусу. Вони знають, як знайти підхід до будь-якої дитини, тому маленьким пацієнтам комфортно перебувати тут.

Виправлення прикусу у дітей в ранньому віці (5-8 років) допоможе уникнути носіння брекет-систем, а також проблем у майбутньому: поява карієсу, пародонтиту та ін.

Запис на консультацію
Зв'яжіться з нами

Дякуємо за заявку!

Ми прийняли ваш запит. Після обробки відразу із вами зв'яжемося.