fbpx

Правильний догляд за брекетами

Ставши щасливим володарем брекет-системи, важливо організувати правильний догляд за брекетами, щоб зуби були не лише рівними, але і здоровими. Такі рекомендації даються в клініці, де пацієнт проходить лікування. Але якщо ви не запам’ятали або не знаєте, як правильно доглядати за зубами, то ця інформація буде вам корисна.

Засоби гігієни за зубами з брекетами

Для догляду за порожниною рота з брекетами потрібно використовувати такий базовий набір засобів гігієни:

 1. Догляд за зубами з брекетами починається з застосування спеціальної зубної щітки з виїмкою. Для уникнення появи нальоту і карієсу потрібно правильно користуватися щіткою: ставити її під кутом у 45 градусів і виконувати зворотньо-поступальні рухи на кожному сегменті: спочатку збоку, потім фронтально зверху і знизу. Чищення зубів з внутрішньої сторони зубів, де немає брекетів, відбувається рухами від ясен до ріжучого краю. На кожен сегмент відбувається по 10 рухів.
 2. Йоржик – підходить для очищення межбрекетного простору. Ввести йоржик між дугою від ясен до ріжучого краю, зробити зворотньо-поступальні рухи.
 3. Монопучкові щітки – очищають важкодоступні ділянки в ротовій порожнині, а також брекетів точково.
 4. Зубна нитка. Флос протягується між дугою, вставляється в міжзубний простір, притискається до стінки зуба і потім витягується.

Додаткові засоби догляду

Існують і допоміжні елементи по догляду за порожниною рота з брекетами:

 • Іригатор – буває стаціонарний і портативний. Такий пристрій створює потужний потік струменя, який вибиває весь наліт з міжзубних проміжків.
 • Звукова електрична щітка – виглядає така щітка, як звичайна. Різниця в тому, що вона створює безліч коливальних рухів, спінює пасту і створює гідродинамічний потік, який і очищає все міжзубні проміжки. Вона швидше і ефективніше очищає зуби від нальоту, ніж звичайна щітка. Але ее застосування не скасовує застосування монопучка, йоржика і нитки.
 • Ополіскувачі – знищують бактерії. Існує безліч різних видів засобів гігієни, але для догляду за порожниною рота з брекетами не можна використовувати засоби з барвниками і спиртом.
 • Індикатор нальоту. Якщо хочете перевірити, наскільки добре ви очищуєте зуби, то вам знадобиться індикатор нальоту. Він забарвлює весь наліт в синій колір, тим самим, з його допомогою можна проконтролювати гігієну рота.

Особливості догляду за брекетами з різних матеріалів

правильний догляд за брекетами

Догляд за керамічними брекетами важливий не тільки для того, щоб підтримувати здоров’я зубів, але і для того, щоб зберегти колір конструкції. Догляд включає: своєчасну гігієну порожнини рота, використання йоржика, флоса.

Догляд за металевими брекетами включає використання спеціальної V-подібної зубної щітки, йоржиків, ополіскувачів і т. д. Приділяти увагу гігієні при лікуванні зубів з брекетами дуже важливо, оскільки при носінні металевих брекетів існує висока ймовірність виникнення карієсу через скупчився нальоту.

Догляд за сапфіровими брекетами набагато простіше, ніж за металевими. Завдяки тому, що така ортодонтическая система проходить етап полірування, брекети легко очищаються навіть від кавового нальоту.

Принцип догляду за брекетами, виготовленими з перерахованих вище матеріалів, практично нічим не відрізняється. Головне, що повинен знати пацієнт:

 • чистити зуби слід вранці та ввечері, а також після кожного прийому їжі;
 • проводити очистку ретельно, робити це перед дзеркалом, не менш 5 хвилин;
 • робити професійну гігієну порожнини рота мінімум 2 рази на рік.

Якщо вас цікавить встановлення брекетів в Києві, тоді звертайтеся в нашу клініку, де вас детально проконсультують, проведуть діагностику, розпишуть план лікування і дадуть рекомендації щодо вибору тієї чи іншої брекет-системи.

Пам’ятайте про те, що давно минули ті часи, коли вважалося, що виправлення прикусу у дорослих неможливо. Сьогодні медицина зробила крок вперед, тому вирівнювання прикусу зробити ніколи не пізно. Але будьте готові до того, що крім установки ортодонтичної конструкції, важливим етапом лікування є і правильний догляд за брекетами.

Зв'яжіться з нами

Дякуємо за заявку!

Ми прийняли ваш запит. Після обробки відразу із вами зв'яжемося.